Вышел в свет номер научно - методического журнала "Вордскем кыл" (№ 1, январь 2020г.) с материалами учителей Киясовского района.

10.02.2020 Радостное событие состоялось благодаря финансовой поддержке Главы района С.В. Мерзлякова, сбором материала для журнала занималась команда активистов районного отделения общественной организации "Удмурт Кенеш" во главе с учителем удмуртского языка и литературы Карамас - Пельгинской школы С.В. Макаровой. Скоро журналы поступят во все библиотеки района. Презентация Киясовского номера журнала "Вордскем кыл" состоится 14 февраля в Карамас - Пельгинском Доме культуры, начало в 14.00ч.

Нырысьсэ Кияса ёросысь дышетисьёслэн материалъёсынызы "Вордскем кыл" журналлэн кема возьмам номерез потиз! Бадзым тау вераськом вань поттисьёслы, тужгес ёросмылэн тороезлы С.В. Мерзляковлы уксё висъямез понна, Уддяди школаысь дышетисьлы - С.В. Макаровалы кичолтэмез, "Вордскем кыл" журналлэн редакциысьтыз ужасьёслы юрттэмзы понна! Жоген журнал вуоз вань биюлиотекаосы, журналлэн презентациез Уддяди клубын 14 феврале 14.00 часын радъяськоз. Мылкыд карисьёсты отиськом! #ВордскемКыл